Ana içeriğe atla
Görsel
Dayanışma Gecesi afişi
20 Mayıs 2023
     
18:00 - 00:00
     
Paroisse réformée française de Berne - CAP Centre d'accueil paroissial, Predigergasse 3, 3011 Bern

Dayanışma Gecemizde Buluşalım!

Pangeakolektif olarak göçmen örgütlenmesi dünyayı kasıp kavuran pandemi şartlarında, aylar süren teorik ve politik tartışmaların ardından bir göçmen özgütlenmesinin kaçınılmaz ihtiyaç olduğu kavrayışıyla kuruluşumuzu gerçekleştirdik. 

 

Örgütlenme çalışmalarına hızla başladık ve kısa sürede çok yol katettik. Kurduğumuz kantonlararası faaliyet ağı sayesinde mülteci kamplarından, hak arama eylemlerine mültecilik hallerinin açığa çıkardığı tüm sonuçlarla kararlılıkla mücadele ettik. Frontex'e karşı da sokakta olduk, StopDublin eylemlerinde de 1 Mayıslarda da.

 

Bu dönem boyunca kurslar, atölyeler, paneller, piknikler, kamplar düzenledik. Kantonlarda tanışma toplantıları yaptık. En geniş  mülteci kamuoyuna ulaşmaya gayret ettik.

 

Şimdi ise ilk merkezi dayanışma gecemizi örgütlüyoruz. Heyecanlıyız 

 

Biz göçmenler demokratik hak alma, anti-demokratik uygulamalara direnme ve yaşamımızı özgürce dilediğimiz gibi kurma mücadelemizde yalnız değiliz! Biz varız!

 

Yalnız Değiliz! şiarıyla düzenlediğimiz dayanışma gecemize katılımınız bizlere güç verecektir. Gelin, sesimizi birlikte daha güçlü haykıralım!

 

Dayanışma gecemize giriş biletleri temin için bize ulaşabilirsiniz. Gecede müzik dinletisi, slayt gösterimi ve kısa konuşmalar, yemek ve içecek satışı olacaktır. 

 

İletişim için telefon numaraları: 

+41 76 434 00 17

+41 79 171 40 68