Ana içeriğe atla
Görsel
stopisolation
29 Mayıs 2021
     
14: 00 - 15:00
     
Waisenhausplatz BERN

Irkçılığa ve Tecride Karşı Ortak Yaşamı Savunuyoruz!

İsviçre’de birçok mülteci kampında göçmenler tecrit edilmiş durumda. Uzun bekleme süreleriyle, yaşam alanlarından uzak  kamplarda, sürekli ceza tehditi altında kalan ve aşağılanan göçmenler intihar ediyorlar. Bu intiharların sorumlusu kampları birer hapishaneye dönüştürenler ve sürekli olarak göçmen karşıtı politikaları gündeme getirenlerdir. 

 

Tecrit politikası aslında sadece kamplarda değil  yaşamın her alanında farklı yönleriyle kendini gösterebiliyor. Uygulanan göçmen politikaları, yabancı düşmanlığı  nedeniyle işyerlerinde ,okullarda ,sosyal yaşamda  bir ev ararken bile ayrımcılığa maruz kalabiliyoruz. Biz göçmenler bunu reddediyor ve  ortak ,eşit bir yaşamı savunuyoruz.
 
Ortak ve eşit bir yaşam sadece biz göçmenlerin ihtiyacı değil. Biliyoruz ki bu ırkçı, ayrımcı tecrit politikaları bugün göçmenleri hedef alırken yarın toplumun diğer kesimlerinide hedef alacak, haklarımızı ve özgürlüklerimizi yok edecektir. Bunun olmaması için şimdiden birşeyler yapmalıyız. Bu politikalar karşısında ortak , eşit ve özgür bir yaşamı sıra bize gelmeden savunmalıyız. 

Herkesi 29 Mayıs’ta Bern’e bekliyoruz. 


TARİH:29 MAYIS 2021  
SAAT:14:00 
YER: WAISENHAUSPLATZ  BERN 

stopisolation
stopisolation1
basın acıklaması-1