Ana içeriğe atla
Görsel
2-fr-kurs
12 Ocak 2022
           

2. Fransızca Kursu Sınıfımız Açılıyor

  PangeaKolektif olarak projesi devam eden Fransınzca dil kursumuzun ikinci online sınıfını açıyoruz.

Kayıt olmak için: [email protected] - WhatsApp 078 250 1141  

 

  Ne kazanacaksınız?

Kurs bitiminde tek başına adres sorma, randevu alma, randevu günü değiştirme, randevu iptal etme, hastanede ve doktorda derdini anlatma, yol sorma, ürün sorma, fiyat sorma, kendi hayatını  özetleme, duygularını ifade etme, sipariş verme, fatura ödeme, itiraz etme, ihtiyaçlarını ifade etme gibi günlük konularda konuşabileceksiniz.

Dil öğrenme teknikleri ve süreçleri, beyin nasıl öğrenir ve hatırlar, çalışma teknikleri, zaman faktörü, tekrarlama ve unutma, öğrenmek için alışkanlık edinme gibi konularda değişik teknik ve tecrübelerle tanışacaksınız. 

Aklınıza takılan her konuyu ders sonunda beraber tartışma imkanı bulacaksınız. Ayrıca mesajlarla ders günleri haricinde de soru sorabileceksiniz. Öğrenmenize engel olan sorunları tespit edeceksiniz.

  Gerçekten konuşabilecek miyim?!?

Evet. Herkes gibi siz de öğreneceksiniz. Burada temel faktör sizsiniz. Kimse size zorla bir şey öğretemez ve dil öğrenmek kendiliğinden olmayacak. Kurs günlerine özel önem verin, iyi uyuyun ve enerjik olun. Keyfi davranmanız öğretmen ve diğer öğrencileri de etkileyecektir.

  Ama benim hayatımda çok sorun var, konsantre olamıyorum.

Evet biliyoruz, biz de mülteciyiz. Hayatımız hiç kolay değil. Mülteci olmak bazı şeylerin sizin kontrolünüzde olmadığı zorlu bir süreç. Memleketteki sorunu belki buradan çözemezsiniz. Ancak dili çözünce kendinize ve arkada bıraktığınız sevdiklerinize daha çok faydanız olacak. Bu uzun ama eğlenceli  bir süreçtir, herkes için farklı zaman ve yöntemler gerekebilir. Biz size garanti vermiyoruz ama bu yokuşu beraberce çıkmaya yardım edeceğiz. Ve dil konusundaki her başarı sizi hayata bağlayacak.


  Kim katılabilir?

Fransızca öğrenmek isteyen, başta İsviçre’de yaşayan göçmen ve ilticacılar olmak üzere, herkes başvurabilir. Yaş sınırı yoktur. Dersler Zoom üzerinden görüntülü verilecektir.

  Ücretsiz mi?

Kurslar ücretsizdir. Ders veren kişiler de herhangi bir ücret almamaktadır. Durumu mümkün olanlar Pangea Kolektife destek sunmak isterse iletişime geçebilirler

  Kayıt tarihi var mı?

12 Ocak 2022 tarihine kadar başvurabilirsiniz.

 

  Kurs hangi gün? Süresi ne kadar?

Kurs gününü-günlerini 12-15 Ocak tarihinde yapacağımız ilk zoom toplantısında kararlaştıracağız. Kurs 15 Mayıs 2022’de bitecektir.

İstek olduğunda soru cevap, yüz, dil, çene şekli, telafuz , yazma dersleri, ödevler için ek ders yapılacaktır.iletisim için: [email protected] - WhatsApp 078 250 1141  

2fr1
2fr2