Ana içeriğe atla
Görsel
Programa dair bilgileri içeren afiş
16 Eylül 2022
     
19.30-21:30
     

25 Eylül'de AHV/AVS 21 Reformuna Neden Hayır Demeliyiz? Nasıl bir söylem geliştirmeli, nasıl mücadele edilmeli?Tartışıyoruz!

İsviçre'de sağcı partiler kadınların emeklilik yaşını 64'den 65'e yükseltmek ve emekli maaşlarını düşürmek istiyorlar. AHV/AVS 21 reformu ile kadınlar, aileler ve göçmenler ekonomik baskı altındalar. AHV/AVS 21 reformuna HAYIR!

 

Avrupa burjuvazisi sosyal alanda kesintiler yapmaya devam ediyor. Düşen gelirler, artan eşitsizlik ve sosyal alanda artan kesintilerle emekçiler ve yoksullar daha da yoksullaştırılıyor. 

 

İsviçre'de 25 Eylül'de yapılacak referandumda oylamaya sunulacak AHV/AVS 21 reformu ile hem kadınların emeklilik yaşının yükseltilmesi hem de katma değer vergisinin arttırılması hedefleniyor. Ayrıca bu yasa Federal Konseyi 2026 yılına kadar emeklilik yaşını herkes için yükseltmeyi yükümlü kılıyor. 

 

AHV/AVS 21 daha fazla insanı uzun vadeli işsizliğe ve sosyal yardıma yönlendirecek ve göçmenler için ciddi yasal sonuçlar doğuracak. 

 

Yapacağımız bilgilendirme toplantısında UNIA Sendikası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Emine Sarıaslan ve UNIA Sendikası Göçmenler Sekreterliği Müdürü Hilmi Gaschi konuşmacı olarak yer alacaklar ve AHV/AVS 21 reformu ile ne hedeflendiğini, reformun doğuracağı sonuçları, nasıl bir söylem üretmek ve mücadele etmek gerektiği üzerine tartışacağız. 

 

16 Eylül 2022 Cuma günü saat 19:30'da gerçekleşecek toplantımız Zoom üzerinden çevrimiçi(online) olarak ve herkese açık gerçekleşecektir. İlgili zoom linkinden toplantımıza katılabilirsiniz: https://us02web.zoom.us/j/82653321111

 

Hepimizi yakından ilgilendiren bu konuya ilgi duyacağınızı ve toplantımıza katılacağınızı umut ediyoruz.