Ana içeriğe atla
Görsel
Etkinlik afişi
28 Nisan 2024
     
10:00 - 15:00
     
Leimenstrasse 36, 4051 Basel

"Basel'de Buluşuyoruz! PangeaKolektif Tanışma Etkinliği"

Sevgili Dostlar,

 

İsviçre'nin Basel kantonunda ve çevre bölgelerde yaşayan göçmenler, kamplarda süreçlerini bekleyen mülteciler olarak, bir araya gelip önemli konuları tartışmak ve dayanışmayı güçlendirmek için Basel'de buluşuyoruz! Sizleri, 28 Nisan Pazar günü Saat 10:00'da Kahvaltı ile başlayacak etkinliğimize davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

 

Bu etkinlikte, Avrupa Irkçı Göçmen Politikaları, göçmen öz örgütlenmesinin önemi, dayanışmanın ve mücadelenin zorunluluğu gibi konuları ele alacak ve birlikte çözüm yolları arayacağız. Ayrıca, PangeaKolektif'e dair merak edilenler üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştireceğiz.

 

Kahvaltı sonrasında ise saat 13:00'da toplantıya geçeceğiz. Kamplardaki Koşullar ve İtirazlarımız, İltica Süreçleri, Dublin süreçleri, Göçmenlikten kaynaklı karşılaştığımız ayrımcılıklar gibi konuları detaylı bir şekilde ele alacak ve birlikte hareket etme stratejileri geliştireceğiz.

 

Etkinliğimiz, Basel ve çevresindeki Alevi Bektaşi Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Bu vesileyle, etkinliğimizin gerçekleşmesine katkı sağlayan ve bize ev sahipliği yapacak olan Basel ve Çevresi Alevi Bektaşi Kültür Merkezi'ne teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

 

Unutmayın, birlikte güçlüyüz! Kahvaltı, tanışma ve dayanışma için 28 Nisan'da buluşalım.

 

Dostluk ve dayanışma ile, PangeaKolektif