Ana içeriğe atla
Görsel
Fransizca kursu bulusmasina dair bilgiler içeren afis
10 Nisan 2022
     
11:30 - 17:00
     
Pl.Marc-Louis-Arlaud 2, 1003 Lausanne

Fransızca Kursiyerlerimizin Buluşması

Ekim ayında yeni başlayanlar için Fransızca kursu projesi kapsamında açtığımız çevrimiçi sınıfımıza yeni yılın başında yeni bir sınıfımız daha eklendi, çoğaldık. Sınıflarımızda dost sıcaklığında bir ortamda sadece Fransızca öğrenmiyor dayanışmanın ve paylaşımın da gücünü, güzelliğini hissediyoruz.

 

Göçmenler olarak deneyimlerimizi ve yeteneklerimizi yaşadığımız göç ülkesinde tekrar gün yüzüne çıkarmak, yeni baştan bir yaşam kurabilmek, kaynaşmak ve de haklarımızı aramak için dil bilmenin öneminin farkındayız. Yaşam koşullarımız ne kadar zorlu da olsa dayanışma içinde kurslarımızda dil öğreniyoruz. Yalnız olmadığımızı ve önümüze çıkan dil bariyerini de aşabileceğimizi birlikte görebiliyor ve siz dostlarımıza da göstermek istiyoruz. Bu yüzden buluşmamızda kurslarımızda öğrendiklerimizle sizlere Fransızca skeçler, sunumlar, şiirler ve şarkılar sergileyeceğiz. 

 

Bu buluşmayı kursumuzun tüm katılanlarıyla birlikte örgütlüyor, tanımak ve tanışmak isteyen herkesi davet ediyoruz. 

 

Gelin kurslarımızı, kolektifimizi, bizleri tanıyın siz de katılın eğlencemize, dostluğumuza. 

 

Buluşmamızda skeçlerimizi izlerken hem gülecek hem de ne çabalarla bu kurslarda buluştuğumuzu göreceksiniz. Şiirlerimize, şarkılarımıza sizler de eşlik edeceksiniz kim bilir? Her birimizin el emeği göz nuru ile hazırladıklarını birlikte yiyecek, sohbetler edeceğiz. DJ arkadaşımız Emek Ulaş ile müziğin zevkine varacak birlikte dans edeceğiz. 

 

Saat 11:30'da belirttiğimiz adreste toplanıp eski Lozan şehri gezisiyle başlayacağımız etkinliğimize afişimizde göreceğiniz etkinliklerle devam edeceğiz. 

 

İletişim ve sorularınız için; +41 76 817 93 78 ve +41 78 250 11 41 telefon numaralarını arayabilir; sosyal medya hesaplarımızdan ve [email protected] resmi mail hesabımızdan bize mesaj yazabilirsiniz. 

 

Adres : La Fraternité- CSP Vaud, Pl.Marc-Louis-Arlaud 2, 1003 Lausanne