Ana içeriğe atla
Görsel
Tandem afişi
18 Haziran 2022
     
14:00 - 16:00
     
Alte Brunnengasse 1, 1700 Fribourg

TANDEM (Dil değişimi) Etkinliğinde Buluşuyoruz

Dil öğrenirken 'Dilbilgisinde iyiyim. Yazarken kendimi ifade edebiliyorum ama konuşamıyorum.' diyorsanız bu etkinliği kaçırmayın. 

 

Bir röportajımızda dil öğrenme sürecini anlatan üyemiz 'O yaşa kadar biriktirdiğiniz her şey sıfırlanıyor' demişti. (Röportajı buradan okuyabilirsiniz.) Bu hissi yaşamayanımız yoktur. Biriktirdiklerimizi, tecrübelerimizi değerlendirebilmek ve kendimizi yeniden var edebilmek için dil öğrenmek istiyoruz. Bunu da dayanışma ile başarabilmek için dil kursları projemizle yola çıktık. 9 aydır devam eden Fransızca kurslarımızda azımsanmayacak bir yol katettik. Tandem etkinliğimizle bu dönemki kursumuzu tamamlıyoruz.

 

Dil öğrenirken en çok yaşadığımız sıkıntı yeterince pratik yapamamak olmaktadır. Bu sorunu da dayanışma ile aşacağımızı bilerek Tandem (farklı dilleri bilen kişilerin bildikleri dili karşılıklı olarak birbirlerine öğretmeleri anlamına gelen dil değişimine verilen addır) etkinliği düzenliyoruz. Bu etkinlikle anadili Fransızca olan gönüllülerle Fransızca öğrenmek isteyenleri buluşturmak istiyoruz. Bu buluşma sonuncunda her kursiyerimizin bir gönüllü ile eşleşerek kurslarda öğrendiklerini pratik yaparak pekiştirmesini ve rahat konuşabilir hale gelmesini hedefliyoruz. 

 

Haklarımızı ve özgürlüklerimiz savunabilmek, yerel örgütlenmelerle omuz omuza mücadele edebilmek, otonom olabilmek için hepimizin dil öğrenmeye ihtiyacı var. Gelin bunu da dayanışma içinde başarabiliriz.

 

18 Haziran Cumartesi saat 14'te Fribourg 'La Coutellerie' kafede buluşuyoruz. 

Adres : Alte Brunnengasse 1, 1700 Fribourg

İletişim : 079 840 68 23