Ana içeriğe atla
Görsel
Basel tanışma kahvaltısı afişi
17 Aralık 2022
     
10:00 - 14:00
     
Vogesenstrasse105, 4056 Basel

Basel'de Tanışma Kahvaltısında Buluşuyoruz


Tanışma buluşmalarımıza üyelerimizin de bulunduğu Basel kantonu ile devam ediyoruz. Kamplarda kalan dostlarla online yaptığımız görüşmeleri sıcak çaylarımızla yapacağımız sohbetlerle daha da ilerleteceğiz.
 
Basel kantonundaki üyelerimizin ev sahipliğinde Basel ve çevresindeki kantonlarla buluşmak, göçmen öz örgütlenmesi PangeaKolektifimizi anlatmak için tanışma kahvaltısı düzenliyoruz. 
 
Çalışıp hayatını kazanmak, akademik kariyerini sürdürmek, aile kurmak, politik sorunlar, çeşitli baskılar gibi zorunlu sebeplerle göç etmiş  ya da göçmen anne babaların çocukları olarak doğmuş İsviçre’de yaşayan biz göçmenler PangeaKolektif'i, göçmenlerin kendi sorunlarına kendilerinin çözüm üretebileceği bir öz örgütlenme olması amacıyla kurduk.
 
Kıtaların ayrılmadan önceki haline verilen isim olan Pangea’dan esinlendik. Tek parça olarak, birlik olarak ve kolektif emeğimizle başaralım demek için PangeaKolektif dedik.
 
Göçmenlerin yabancı bir ülkeye geldikleri andan itibaren karşılaştıkları zorluklardan yola çıktık. Bilgiye erişememenin, dili bilmemenin, ayrımcılığın ve ırkçılığın yalnızlaştırıcılığı karşısında PangeaKolektif ile yalnız değiliz diyoruz. Yalnızlığa karşı göçmen birlikteliğini ve dayanışmasını örmeyi; deneyim ve bilgi kaynakları oluşturmayı; göçmenlerin sorunlarına karşı çözüm üretmek için kişisel çabaları ortaklaştırmayı hedefliyoruz.
 
Gelin bizi tanıyın, tanışalım. Bu güne kadar neler yaptık? neler yapmayı düşünüyoruz? nasıl başarabiliriz? tartışalım.
 
PangeaKolektif
 
?Vogesenstrasse105, 4056 Basel
?️ 17 Aralık Cumartesi
⏰ 10:00 - 14:00  
☎️ 076 434 00 17 ve 076 422 68 33