Ana içeriğe atla
Görsel
Centre Fries binasının görünümü

Centre-Fries

Fries Center, 1969'dan beri Fribourg Üniversitesi'nin öğrenci kültür merkezi olmuştur. 50 yılı aşkın süredir öğrencilerin buluşma, yaratıcılık ve paylaşım yeri olmuştur.


Her ne kadar Üniversite bünyesinde öğrenci kültür merkezi olsa da etkinliklerine katılmak, mekânından faydalanmak için öğrenci olma şartı olmadığını belirtebiliriz. Ayrıca üniversite öğrencisi iseniz aktif faaliyet yürütmek için Centre-Fries ekibine katılım başvurusu yapabilir ve böylelikle Centre-Frise’deki öğrenci odalarında ücretsiz kalabilir, gelir ve öğrenci masraflarınızda indirimler elde edebilirsiniz. Ayrıntıları katılım başvuru linkinden okuyabilirsiniz.


Pérolles ve Miséricorde üniversiteleri arasında, tren istasyonundan sadece beş dakika uzaklıkta yer alan bu Art-Nouveau villa, eski şehrin nefes kesici manzarasına sahip, dinlenmek ve iyi vakit geçirmek için ideal bir yerdir. Ayrıca dil pratiği yapmak yeni ilişkiler yakalamak için de elverişli bir ortam.


Biz Center Fries ekibi dönem boyunca size konserlerden topluluk yemeklerine, film akşamlarına, tiyatroya, Açık Sahne'ye, tartışma ve atölye çalışmalarına kadar çeşitli ve renkli bir program sunuyor. Her türlü… herkes için bir şeyler var! Açıkçası, Corona döneminde bazı etkinliklerin düzenlenmesi daha karmaşık, ancak daha fazla bilgi istiyorsanız Program sekmesine gidin!


Fries Center gün içinde de hareketli bir mekandır, bu nedenle gelip kahve içmek, gazete okumak, ders çalışmak, mikrodalga fırını kullanmak, dinlenmek için sakin bir yer arayanlar için 12.00-17.00 arası açıktır. Eski şehrin olağanüstü manzarasının tadını çıkarın!

Özel etkinlikler için salonunu kiralama ve atölye gibi birçok imkanlar hakkında ayrıntılı bilgi edinmek hizmetler sekmesine gidin!


Adres: Rue Guillaume Techtermann 8
            1700 Fribourg