Ana içeriğe atla
Görsel
elisa-asile yazısı ve üstünde denizde gemi logosu

elisa-asile : Hukuki danışmanlık ve destek

Kanton

1986'da kurulan elisa-asile, sığınma hakkını savunan, siyasi veya dini çizgileri olmayan, kar amacı gütmeyen bir dernektir. Bunu yapmak için, sığınmacıları ve mültecileri yetkililerle yürütülen idari ve yasal prosedürlerinde eşlik ederek desteklemektedir. Derneğin faaliyetleri, çoğu kez, kötü bilgilendirilmiş veya refakatsiz başvuru sahiplerinin kendilerini nasıl savunacaklarını bilmelerini; cesaretlerinin kırılmasını ve yeraltına inmelerini önlemeyi mümkün kılmaktadır.

 

Bu işi yürütmek için elisa-asile çok sayıda temsilciden, profesyonelden veya gönüllüden destek almaktadır. Bu "profesyonel nitelikli temsilci" işlevi kanunla sağlanır ve mali imkanlarının olmaması nedeniyle avukat hizmetinden yararlanamayan sığınmacıların bu hizmet ihtiyaçlarını karşılar. 
Elisa-asile, AGORA (sığınmacılar için Cenevre ekümenik papazı) ve Cenevre ve İsviçre sığınma ağının geri kalanıyla yakın işbirliği içinde çalışmaktadır.

Sürekli hukuki danışmanlık hizmeti :

  • Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 14: 00'ten itibaren en fazla 10 kişi 
  • Chemin de Poussy 1, 1214 Vernier, A Binası'ndaki tesislerinde

 

Posta adresi : Case postale 542
                         CH-1214 Vernier

Tel : +41 (0) 22 733 37 57

  • Yardım hatları Pazartesi ve Çarşamba öğleden sonraları 13: 30'dan 16: 30'a kadar açıktır.
  • elisa-asile ayrıca Salı günü saat 10: 30-12: 00 ve perşembe ve cuma 13:30-15:00 saatleri arasında sadece sekreterlik için telefona cevap verecektir.

Olabilecek değişiklikler için siteyi ziyaret ederek duyurulara bakınız.

e-mail : [email protected]