Ana içeriğe atla
Görsel
Caritas Merket görüntüsü

İsviçre'de Ucuz Alışveriş için Caritas Marketleri

İsviçre'de yaşıyor ve daha uygun ücretle market alışverişi yapmak istiyorsanız Caritas marketleri ziyaret etmenizi önerebiliriz. Peki kimler yararlanabilir bu marketlerden ve nerede bulabiliriz?

 

Caritas Marketlerinden yalnızca;

  •  sosyal yardım alan kişiler , 
  • malulen emekli olanlar ve AVS ek yardımları alanlar, 
  • sağlık sigortası prim sübvansiyonları alanlar
  • eğitim bursları alan kişiler
  • herhangi bir kamu desteği almayan ancak geliri yoksulluk sınırına yakın olanlar
  •  mülteciler ve sığınmacılar
  • kültür kartı olanlar 

yararlanabilirler.

İsviçre genelinde 22 Marketi olan Carits marketler 

Thun, Bern, Biel, Fribourg, Basel, Zürih(2), Cenevre(2), Lozan, Renens, Vevey, La Chaux-de-Fonds, Yverdon, Baar, Neuchâtel, Luzern, Chur, Papperswil,  Wil, St. Gallen, Winterthur  şehirlerinde bulunur.

Kendinize en yakın Caritas marketi bulmak için EpicerieCaritas linkindeki harita üzerinden kırmızı konta ile belirtilmiş marketlerin üzerini tıklayarak adreslerini öğrenebilirsiniz.

Caritas Market Kartı İstek Formu bu linki tıkladığınızda karşınıza çıkan formu doldurup Caritas Market katı sparişi verebilirsiniz. Gelir durumunuzu kanıtlayan belgeyi ve bir resmi  Forma eklemeniz  gerekmektedir.  

Yine  Caritas CarteCulture (Fransızcası) ya da KulturLegi (Almancası) sahibi olmak için (örneğin Fribourg’ta market kart uygulaması bulunmamaktadır bunun yerine Caritas CarteCulture sahibi olmanız gerekmektedir) Caritas CarteCulture(KulturLegi) Başvurusu linkinden bulunduğunuz kanton isminin üzerini tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

İletişim Bilgileri:

Tel: +41 41 289 13 13    Haftaiçi saat  8 ile 17:30 arasında ulaşılabilir.

E-Mail: [email protected]  ya da  [email protected]