Ana içeriğe atla

Bilgi Bankası

Fries Center, 1969'dan beri Fribourg Üniversitesi'nin öğrenci kültür merkezi olmuştur.
Tüm etkinlik ve kursların ücretsiz olduğu Denk:Mal özerk okulu yalnızca dil kurslarıyla değil, aynı zamanda sosyal bir buluşma noktası olarak da hizmet etmeyi amaçlıyor. 
Aile, sosyal sigorta, iş, sağlık veya sosyal alanlarında sorularınız mı var? Fribourg pour tous, sosyal konular (aile, sosyal yardımlar, iş, sağlık, entegrasyon) için bir bilgi ve rehberlik noktasıdır. 
INFOTIME bünyesinde Bern kamu hizmetleri kapsamında iki senedir Bern`in Bümpliz ve Bethlehem mahallelerinde ana dilde
Geliri yoksulluk sınırında olan insanlar için kültürel, eğitimsel ve sportif teklifleri uygun fiyatlı hale getirerek toplumsal yaşama katılımı teşvik eder. 
La Coutellerie mahallenin buluşma yeri havasında paylaşma ve üretme amaçlı sosyal bir kafedir.
La Red, Eylül 2015'ten beri bir dernek olarak Fribourg'ta kurulmuş bir kültürlerarası buluşma evidir. Evde tüm aktiviteler ücretsizdir ve genç gönüllüler tarafından organize edilmektedir.
Kütüphane, Fribourg kantonundan her yaştan farklı nüfusların dilsel ve kültürel çeşitliliğini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. 
İsviçre‘de iltica ettiniz veya geçici olarak kabul edildiniz.
ParMi derneği, refakatsiz genç mülteciler için aileler veya Fribourg kantonunda yerleşik kişiler tarafından sponsorluklar düzenlemektedir.
Mahallede yaşayan insanlar bu çalışma aracılığı ile bilgi noktalarından, toplantı ve fikir alışverişi fırsatlarından, ucuz odaların kiralanmasından, etkinlik organizasyonu ve yiyecek-içecek hizmetlerinden, komşuluk ilişkilerinin desteklenmesinden, mahallelerdeki destek ağlarından ve mahalle gelişimindeki projelere katılma fırsatlarından yararlanabiliyor.