Ana içeriğe atla

Bilgi Bankası

Tüm etkinlik ve kursların ücretsiz olduğu Denk:Mal özerk okulu yalnızca dil kurslarıyla değil, aynı zamanda sosyal bir buluşma noktası olarak da hizmet etmeyi amaçlıyor. 
İlgili linkte 18 dilde hazırlanmış halini pdf olarak indirmeniz mümkün olan broşür ev kiralama konusunda yararlı bilgiler içermekte ve olası sorularınız için size kimlerin yardımcı olabileceğini göstermektedir.
Aile, sosyal sigorta, iş, sağlık veya sosyal alanlarında sorularınız mı var? Fribourg pour tous, sosyal konular (aile, sosyal yardımlar, iş, sağlık, entegrasyon) için bir bilgi ve rehberlik noktasıdır. 
Geliri yoksulluk sınırında olan insanlar için kültürel, eğitimsel ve sportif teklifleri uygun fiyatlı hale getirerek toplumsal yaşama katılımı teşvik eder. 
La Coutellerie mahallenin buluşma yeri havasında paylaşma ve üretme amaçlı sosyal bir kafedir.
La Red, Eylül 2015'ten beri bir dernek olarak Fribourg'ta kurulmuş bir kültürlerarası buluşma evidir. Evde tüm aktiviteler ücretsizdir ve genç gönüllüler tarafından organize edilmektedir.
Fribourg Kantonunda yaşayan ve evsiz kişiler için (uyruklarına bakılmaksızın) arka arkaya 90 gece konaklama imkanı sunar.
Kütüphane, Fribourg kantonundan her yaştan farklı nüfusların dilsel ve kültürel çeşitliliğini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. 
İsviçre‘de iltica ettiniz veya geçici olarak kabul edildiniz.
ParMi derneği, refakatsiz genç mülteciler için aileler veya Fribourg kantonunda yerleşik kişiler tarafından sponsorluklar düzenlemektedir.
Mahallede yaşayan insanlar bu çalışma aracılığı ile bilgi noktalarından, toplantı ve fikir alışverişi fırsatlarından, ucuz odaların kiralanmasından, etkinlik organizasyonu ve yiyecek-içecek hizmetlerinden, komşuluk ilişkilerinin desteklenmesinden, mahallelerdeki destek ağlarından ve mahalle gelişimindeki projelere katılma fırsatlarından yararlanabiliyor.
2009 yılında Zürih’de kurulmuş göçmenlerin haklarını savunmak, göçmenlere yaşam içinde destek olmak için proje çalışmaları yürüten gönüllü, sosyal bir organizasyondur.